VT Bloemen & Bloemenweide

Bijenmengsel

Klik op de foto om te vergroten

Bijenmengsel Tübinger bio

Tübinger bio

Het Tübingermengsel is een bekend mengsel in de imkerswereld. Het is samengesteld uit eenjarige planten die veel nectar en pollen produceren en hierdoor veel bijen en vlinders aantrekken. Bevat o.a. facelia, boekweit, klaver, mosterd, goudsbloem, nigella, korenbloem, dille, e.a. Van april tot begin juni oppervlakkig en dun zaaien in goed bewerkte, fijngeharkte en onkruidvrije grond. Hoogte: 60-90 cm. De inhoud van deze verpakking is voldoende voor een oppervlakte tot 10 m².  Biologische zaden.
 
Hoe zaaien? Grondbewerking: Het terrein moet bewerkt worden tot een onkruidvrij, fijn zaaibed. Er kan gezaaid worden wanneer de temperatuur relatief hoog is (dagtemperatuur ca. 18°C, nacht ca. 8°C).
Hoe en hoeveel zaaien? Om een betere verdeling van het zaad te bekomen is het in deze verpakking gemengd met vermiculiet. Voor het zaaien het mengsel goed mengen. Zaaien à 6 gram per m². Zaaidiepte: +/- 1 cm. Het terrein aandrukken na het inzaaien is aanbevolen. Water geven helpt de kieming in droge perioden. Eens de planten zich gevestigd hebben is geen beregening meer nodig. Op het ingezaaide terrein zullen ook onkruidzaden tot ontwikkeling komen. Verwijder die zoveel mogelijk.
Zaaien Bloeien
J J
F F
M M
A A
M M
J J
J J
A A
S S
O O
N N
D D
Beschut zaaien
Ter plaatse zaaien
Bloeien  

TOEVOEGEN AAN MIJN WENSLIJST

Productgegevens:

Artikelnummer: 125
Prijsklasse: P
Barcode: 54 11266 381256
Optimale kiemtemperatuur: >18 °C

Print deze pagina

Aanverwante producten

Zoek een verkooppunt

Vul hier uw postcode in:

Zoeken

VT Resist

VT Resist-gazon is specifiek geschikt voor de aanleg van een gazon op lichte (zand)gronden die gevoelig zijn aan droogte: dit mengsel blijft langer groen en herstelt sneller tijdens droge en hete zomers. VT Resist-gazon bevat grassen die dankzij een diepere beworteling ook in diepere bodemlagen water en voedingsstoffen kunnen opnemen.

Meer info
Onze aanrader voor 2023

Onze aanrader voor 2023

Het ABC van de tomatenteelt

 

Zelf je tomaatplanten opkweken uit zaad is helemaal niet zo moeilijk. Het vraagt wat tijd, maar de beloning op het ogenblik dat de eerste zongerijpte, sappige vruchten geoogst worden, maakt het zo de moeite waard. Alleen als je vertrekt van zaad ben je zeker dat je de gewenste variëteit zult oogsten.

Tips

Draai tijdens de opkweek de planten regelmatig zodat ze niet scheefgroeien.

Tomaten hebben veel water nodig. Geef altijd water onderaan aan de voet, nooit op de planten zelf. Planten in een pot moeten meer water krijgen dan planten in volle grond. Eens de planten vruchten dragen, moeten ze enkel water krijgen als de bladeren gaan afhangen van de droogte.

Droger telen leidt tot kleinere maar smaakvollere vruchten.

Laat tomaten aan de plant rijpen, zo komt hun smaak volledig tot zijn recht.

In oktober kan men volgroeide, maar nog niet rijpe vruchten oogsten en verder laten rijpen op een zonnige vensterbank binnenshuis.

Bewaar tomaten niet in de koelkast, maar gewoon op een koele plaats.


 

VT zaden kopen

Onze VT-zaden zijn te koop in de gespecialiseerde handelszaken zoals een tuincentrum en tijdens het seizoen in supermarkten en doe-het-zelf winkels.

Een aantal van onze klanten bieden VT-zaden te koop in hun webshop. Naar webshop

 

Meer info